Montaż Kolektorów Słonecznych
____________________________________


Miejsce instalacji kolektorów słonecznych jest praktycznie dowolne. Montowane mogą być zarówno na dachu, ścianie budynku lub na ziemi.. W celu uzyskania jak najlepszych parametrów z instalacji solarnej należy pamiętać o kilku wytycznych m. in.:

Kąt nachylenia kolektorów słonecznych powinien wynosić 45 stopni względem pionu. W takiej konfiguracji instalacja daje najwyższy zysk energetyczny w ciągu całego roku. Usytuowanie kolektorów słonecznych na dachu/ścianie/ziemi powinno być skierowane ku południowi bądź południowemu zachodowi, co daje możliwość czerpania energii z dużego nasłonecznienia jak i z wysokiej temperatury otoczenia występującą w godzinach. Kolektory słoneczne powinny być instalowane w miejscach o dużym nasłonecznieniu i nie narażonym na zacienienie pobliskich drzew czy krzewów. Kolektory słoneczne montowane na dachach mocowane są za pomocą specjalnych haków, bądź sytuowane są w miejscu dachówek bezpośrednio na łatach dachowych. W momencie, gdy sytuacja wymaga instalacji kolektorów na ziemi bądź na dachach płaskich, wykorzystuje się odpowiednie konstrukcje nośne/stelaże.

Doświadczona ekipa monterska odpowiada za montaż kolektorów w odpowiednim miejscu i prawidłowe funkcjonowanie całego systemu w czasie jego użytkowania.






Kontakt z konsultantem


pon-pt. w
godz. 10-18

507 491 021
  • image
  • image
  • image

Zapytaj o Termin Wizyty

...